Vechtsport goed voor integratie
 Vechtsport goed voor integratie


Introductie

Bron: 30-03-2007, De Stentor

DEN HAAG - De overheid wil dat jonge allochtonen op een vechtsport gaan, omdat dat goed is voor hun gezondheid en de integratie. Volgens de krachtsportfederatie KNKF vergroot het ook de veiligheid op straat.
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) begint vandaag met het project Tijd voor Vechtsport. Het ministerie wil dat jongeren meer bewegen. Ook zou het vijf jaar durende project de integratie van jonge allochtonen moeten verbeteren. De keuze is volgens een woordvoerder van het ministerie op vechtsport gevallen omdat jonge allochtonen zich voor deze tak van sport interesseren.


Toelichting

Hoewel aan vechtscholen een 'zwart' en soms zelfs crimineel beeld kleeft, vindt de woordvoerder de keuze verstandig. "Ze mogen ook schaatsen of tennissen, maar dat willen jonge allochtonen niet." Bovendien lopen volgens de woordvoerder bij vechtscholen ook genoeg autochtonen rond. "Ze krijgen in elk geval beweging. Dan hebben we ten minste dát doel bereikt."

Robbert Wolters, directeur van de Koninklijke Nederlandse Krachtsport en Fitnessfederatie (KNKF), stelt dat de veiligheid toeneemt als jongeren op judo of karate gaan. "Agressieve jongeren leren zich beheersen, in tegenstelling tot wat velen verwachten. In plaats van direct te knokken bij een conflict kunnen ze hun energie kwijt door zich uit te leven op een boksbal."

Terug

Inloggen
Registreren